System CMS Joomla

Joomla to wyjątkowy system CMS który daje ogrom możliwości. Co zatem oferuje CMS Joomla i dlaczego warto rozważyć go podczas tworzenia swojej strony Internetowej. Joomla to CMS Opensource, ale co jeszcze?

System CMS Joomla

Większość nowoczesnych stron internetowych opartych jest o system CMS, czyli nic innego jak oprogramowanie (panel) do zarządzania treścią na stronie z poziomu przeglądarki internetowej.
Nowoczesne systemy cms takie jak joomla, mają modułową budowę, oznacza to iż podstawowy system można rozbudowywać o nowe funkcję bez konieczności ingerencji w bazowe oprogramowanie, a poprzez doinstalowywanie modułów lub komponentów zwiększających funkcjonalność danej strony.


Oczywiście ważnym jest również prostota obsługi, gdzie Joomla jest oprogramowaniem łączącym w sobie prostotę obsługi i bogate możliwości. CMS ten z powodzeniem może być wykorzystany do stworzenia strony wizytówki, strony firmowej, portalu regionalnego lub sklepu internetowego. Bogactwo możliwości jest tutaj wręcz niczym nie ograniczone i dzięki ogólnodostępnym rozwiązaniem, tylko nasza wyobraźnia ogranicza nas do czego możemy wykorzystać ten system.
Budując strony internetowe należy pamiętać o tym aby były one zgodne z wytycznymi i standardami obowiązującymi w sieci. Jednym z takich standardów jest W3C który bada poprawność wykonania kodu i wyświetla po analizie ilość ewentualnych błędów lub elementów które wymagają uwagi programisty. Na chwilę obecną wszystkie topowe cms-y spełniają te wymagania, natomiast błędy pojawiają się podczas dostosowywania strony lub przy tworzeniu templatki dedykowanej.

joomla controlCzym zatem jest templatka ?

Większość nowoczesnych systemów cms umożliwia zmianę ogólnego wyglądu strony za pomocą przygotowanych, zdefiniowanych przez programistę tematów wyglądu czyli templatek. Dają one możliwość zmiany wyglądu bez konieczności przebudowy całego serwisu czy tworzeniu go od podstaw.
Dobra templatka powinna być sprawdzona pdo kątem błędów w kodzie HTML oraz CSS, który to definiuje styl wyglądu każdego elementu na stronie, od nagłówka do artykułu poprzez linki i przyciski. To właśnie css, który został odpowiednio przygotowany gwarantuje ładny i przejrzysty wygląd strony internetowej.
Oczywiście na podstawie Joomla możemy stworzyć również sklep internetowy.

joomla panelVirtuemart

Tak nazywa się komponent przekształcający naszą stronę w pełnowartościowy sklep. Daje on możliwość tworzenia kategorii produktów, dodawania ich oraz modyfikowania, zarządzania zamówieniami oraz klientami.
Na temat tego wspaniałego oprogramowania można rozpisywać się w bardzo dużych i rozbudowanych felietonach, jednak celem tego opracowania jest przedstawienie ogólnego zarysu funkcjonowania i prostoty obsługi, natomiast wnioski które mogę przekazać tutaj są następujące : system ten jest prosty dla osoby obeznanej z komputerem, daje duże możliwości rozbudowy, a strony które powstają na jego bazie są wydajne i proste w utrzymaniu.
Z całą pewnością mogę polecić to rozwiązanie każdemu kto planuje rozpocząć od małej strony, jednak w przyszłości rozbudowywać ja nawet do miana portalu internetowego.

Dobra strona internetowa to podstawa działalności reklamowej w internecie.