Obsługa stron internetowych WordPress

Obsługa stron internetowych opartych o system CMS WordPress to nie tylko zalecenie, ale przede wszystkim konieczność, którą musisz wykonywać w trakcie egzystencji strony www w Internecie. Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojej strony WordPress, powinieneś także należycie kontrolować jej stan techniczny i czuwać nad jej aktualizacją i optymalizacją. 

Obsługa techniczna stron internetowych WordPress

Strony internetowe oparte o system CMS WordPress są najpopularniejszym rozwiązaniem do publikacji stron firmowych oraz blogowych w sieci. Dobrodziejstwo WordPress to między innymi otwarty kod źródłowy, dostępność do wielu rozszerzeń oraz łatwość obsługi. Niestety każda róża ma też swoje kolce i w tym wypadku łatwa dostępność kodu umożliwia nieustanne wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach i tym samym stwarza podatność na wszelkiego rodzaju ataki i zagrożenia w sieci.

Za pomocą CMS WordPress można między innymi założyć blog na WordPress oraz strony na WordPress, które mogą zostać zainstalowane na hostingu WordPress SSD, który zwiększa ich wydajność i co za tym idzie, poprawia szybkość wczytywania strony.

Obsługa techniczna stron wordpress
Obsługa CMS WordPress
obsługa stron internetowych
Obsługa WooCommerce
Kopie zapasowe stron wordpress
Kopie zapasowe strony
Aktualizacje WordPress
Aktualizacje WordPress

Kompleksowa obsługa stron internetowych WordPress

Obsługa istniejących stron internetowych opartych na CMS WordPress oraz tworzenie stron na tym CMS to jedna z kluczowych ofert naszej firmy. Jeżeli posiadasz stronę internetową, warto zlecić obsługę techniczną, która zawiera między innymi:

 • Aktualizację WordPress do najnowszej wersji.
 • Aktualizację pluginów na stronach internetowych opartych o WordPress
 • Kopie zapasowe plików i bazy danych strony zbudowanej na WordPress w tym kopie offline pobierane na nasz firmowy serwer lokalny.
 • Bieżący monitoring dostępności strony www.

Kompleksowa obsługa stron internetowych WordPress to również opcjonalna analiza szybkości działania strony, którą analizujemy za pomocą narzędzi Google, oraz jej optymalizacja. Wszelkie działania w obrębie optymalizacji SEO strony WordPress są niestandardowymi działaniami, jednak można je dodać jako opcję do obsługi strony www.

Potrzebujesz obsługi technicznej strony Wordpress

Strona internetowa oparta o CMS Wordpress wymaga nieustannej opieki w postaci aktualizacji systemu oraz dodatków tj. pluginów zainstalowanych na stronie.

Brak aktualizacji i kopii zapasowych może prowadzić do włamań na stronę przez osoby trzecie i grozi tym samym utratą wiarygodności w oczach klientów

Skontaktuj się z nami

Wykonujemy obsługę techniczną stron Wordpress

Obsługa techniczna jest świadczona kompleksowo i dotyczy stron internetowych opartych o system Wordpress, jak również stron dodatkowo posiadających Woocommerce..

Zamów darmową wycenę z konsultacją

  Ofertujemy wsparcie techniczne dla każdego

  obsługa wordpress dla firm

  Obsługa techniczna dla Firm

  Wdrażamy procedury bezpieczeństwa i kopii zapasowych dla klientów biznesowych w trosce o ich wizerunek w Internecie.

  obsługa stron wordpress prywatnie

  Obsługa stron indywidualnie

  Jeżeli posiadasz stronę własnej marki, lub taką na której rozwijasz swoje pasje warto zadbać o jej bezpieczeństwo.

  Zamawianie obsługi technicznej strony WordPress

  Jeżeli chcesz przekazać swoją stronę internetową opartą na WordPress w profesjonalny nadzór, konieczne jest wykonanie następujących czynności:

  • Kontakt z nami – niezbędny do określenia potrzeb i wymagań stawianych przed obsługą techniczną oraz założeń, które muszą zostać przez nas spełnione, aby zapewnić kompleksową obsługę strony WordPress.
  • Wycena obsługi technicznej strony www – po rozmowie oraz analizie przygotujemy wycenę naszych usług z zakresu obsługi strony www, którą prześlemy w formie mailowej na Twoją skrzynkę pocztową.
  • Umowa – prześlemy do Ciebie wzór umowy o współpracę, do którego będzie możliwe wprowadzenie zmian i korekt, oraz dostosowanie jej do zakresu, jaki będzie uwzględniony w obsłudze strony.
  • Dane dostępowe – do rozpoczęcia pracy konieczne będzie przekazanie danych dostępowych do WordPress na prawach administratora bez ograniczeń oraz dostępu do FTP – czyli do serwera plików, gdzie znajdują się wszystkie elementy WordPress / ewentualnie WordPress hosting

  Jeżeli wszystkie kroki zostały spełnione, to możemy przystąpić do pracy!

  Usługi obsługi technicznej strony internetowej WordPress

  Przed przystąpieniem do bieżącej obsługi warto zlecić audyt bezpieczeństwa strony internetowej. Na podstawie tego typu dokumentacji można określić słabe punkty strony internetowej. Audyt bezpieczeństwa w pierwszej kolejności sprawdza aktualność WordPress oraz dodatków, które zostały na nim zainstalowane, następnie weryfikowana jest podatność strony na ataki oraz włamania i tym samym przejęcie kontroli nad stroną przez osoby niepowołane. Finalnie weryfikujemy jakie elementy strony muszą zostać przebudowane oraz jakie zabezpieczenia należy wprowadzić, aby strona WordPress była bezpieczna.

  Po przeprowadzeniu audytu wprowadzamy następujące rodzaje zabezpieczeń:

  • Obrona przed dostępem do katalogów strony.
  • Zabezpieczenie przed skanowaniem strony.
  • Ukrycie informacji o WordPress i fakcie jego stosowania.
  • Zabezpieczenie logowania poprzez zmianę sposobu logowania do CMS Worpdress.
  • Instalację firewall w postaci odpowiednich wpisów w htaccess oraz dodatku, który wpływa na bezpieczeństwo strony i rejestruje, a także ostrzega w przypadku wykrycia podejrzanych działań.

  Wszystkie powyższe czynności mają na celu zabezpieczenie strony przed niepowołanym dostępem do jej zasobów, zmiany jej treści lub wykorzystaniem jej do zadań takich jak rozsyłanie spamu, lub przekierowywanie robota Google na inną stronę internetową.

  Kopia zapasowa strony internetowej WordPress

  Podstawą bezpieczeństwa każdej strony internetowej jest posiadanie w zanadrzu kopii zapasowej wersji, która jest zainfekowana. Przed rozpoczęciem usługi obsługi technicznej strony WordPress w pierwszej kolejności wykonujemy kopię zapasową bieżącego stanu strony, który jest pobierany i archiwizowany na naszym serwerze lokalnym. 

  Kopie zapasowe WordPress wykonywane na różne sposoby

  Stosowane przez nas najczęściej są jednak tylko dwa:

  • Kopia zapasowa za pomocą wtyczki – w procesie tworzenia kopii zabezpieczane są pliki strony oraz baza danych MySQL, całość jest pakowana do formatu zip i zabezpieczana hasłem wraz z instalatorem, który umożliwia proste przywrócenie strony do stanu z dnia wykonania kopii.
  • Kopia plików i bazy – ręczna kopia zapasowa strony, która polega na pobraniu bazy danych w postaci pliku SQL, następnie zarchiwizowaniu plików wraz z bazą do formatu zip lub tar.gz i pobranie ich na serwer lokalny.

  Pliki zarchiwizowane na serwerze lokalnym zabezpieczone są przed niepowołanym dostępem poprzez skomplikowane hasło, weryfikację dwuetapową oraz szyfrowanie dysków twardych. Nad bezpieczeństwem czuwa serwer wyposażony w RAID Mirroring, gdzie główny dysk twardy z plikami jest powielany na inne.

  Dodatkowe usługi w ramach obsługi strony WordPress

  Obsługa techniczna strony WordPress to podstawowa czynność wykonywana w ramach umowy, której elementy zostały wskazane powyżej. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych usług, w tym prac technicznych, modernizacji i wdrożeń. Nasz godzinowy system rozliczeń umożliwia elastyczny wybór pakietu względem potrzeb i wykorzystanie godzin pracy na elementy niezbędne w danym miesiącu. Oczywiście podstawowe czynności, takie jak aktualizacje i kopie zapasowe, muszą zostać wykonane, jednak jeżeli będziemy dysponować dodatkowym wolnym czasem, może on zostać wykorzystany np. na wdrożenia aktualności lub prowadzenie bloga.

  Usługa copywritera, którą świadczy nasza firma, pozwoli rozwinąć merytoryczną część strony, oraz budować treść niezbędną do realizowania założeń SEO. Content is the King!, czyli treść jest królem – to powiedzenie w branży SEO od lat jest wskaźnikiem działań wykorzystywanych w celu uzyskiwania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek tj. Bing czy DuckDuckGo. 

  Każdy pakiet posiada dodatkowo możliwość pracy poza wyznaczonymi godzinami, gdzie jasno określamy koszt każdej kolejnej godziny, i informujemy o przewidywanym czasie koniecznym do wprowadzenia określonych zmian. 

  Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą, również w zakresie tworzenia stron internetowych.

  Tworzenie stron WordPress

  Szukasz kompleksowej usługi w zakresie stworzenia strony internetowej opartej o WordPress, jak również jej późniejszej obsługi? Dobrze trafiłeś! Kompleksowa obsługa stron internetowych WordPress to domena naszej firmy i filar działalności. Początki naszych prac bazowały na stronach internetowych, w których na przestrzeni lat wyspecjalizowaliśmy się i udoskonaliliśmy, aby dostarczać wysokiej jakości produkt. Nasze strony WordPress mają jeden podstawowy cel, zarabiać na siebie. Zatem nasza oferta uwzględnia wszystko, co jest niezbędne, aby strona internetowa mogła w przyszłości pracować i zarabiać na swojego właściciela zdobywając nowych klientów. 

  Duży nacisk kładziemy na SEO, dlatego w ofercie posiadamy usługę copywritera, który prowadzi analizy treści pod kątem wyszukiwarki internetowej i fraz kluczowych dla danej branży, bazując na rynku i konkurencji. Wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia wspomagające pracę i analizę oraz uzupełniamy dane analityczne przy pomocy narzędzi Google, takich jak Google Analytics i Google Search Console. Tylko pełna i wielokanałowa analiza pozwala osiągnąć zamierzony efekt.

  Gdzie obsługujemy strony WordPress

  Usługa obsługi technicznej nie jest uzależniona w żaden sposób od lokalizacji. Większość stron internetowych opublikowana jest między innymi na WordPress hosting, który bazuje na serwerach w mieście tj. Warszawa lub Paryż. Nasze usługi świadczymy dla firm z całej Polsce, tym także w miastach takich jak Wrocław, Kraków, Rzeszów i Gdańsk. Jednak dzięki globalizacji nasza oferta sięga również do Australii, Irlandii czy też Niemiec. 

  Wszelkie ustalenia możliwe są w formie mailowej, telefonicznej lub wideokonferencji. 

  W razie pytań chętnie służymy radą i pomocą oraz wskażemy najlepsze rozwiązanie dla Twojej branży.