Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych jest podstawowym etapem przy tworzeniu nowej strony www. Przebudowa lub budowa strony internetowej opiera się na projekcie strony www, to właśnie ten element określa wizualne i funkcjonalne cechy strony internetowej.

Projektowanie strony internetowej to z języka angielskiego web design – czyli projektowanie grafiki na potrzeby strony www. Właśnie ten zwrot najczęściej pojawia się w Internecie kiedy szukasz zagadnień związanych z projektowaniem stron internetowych.

Projektowanie stron internetowych – stron www

Pracując w branży reklamowej skupiamy się na funkcjonalnej części strony www, aby stworzony przez nas projekt strony był użyteczny i jednoznaczny dla odbiorcy, czyli Twojego potencjalnego klienta.

Określamy na tym etapie potrzeby jakie kierują Tobą, aby dostarczyć właściwy projekt strony www dla Twojej firmy.

Projektowanie stron internetowych to wymagające i odpowiedzialne zajęcie, ponieważ odpowiada za tą część strony, którą Twój użytkownik zobaczy na początku.

Właściwe wrażenie jest niezbędne, aby zainteresować czytelnika strony www do zapoznania się z ofertą która się znajduje się na Twojej stronie internetowej.

Projekt strony internetowej – z czego się składa:

Funkcjonalny i przemyślany projekt strony www składa się z elementów wpływających na jej odbiór i użyteczność, są to między innymi:

 • Projekt schematyczny strony www – określa na podstawie schematu jakie elementy mają znajdować się w określonych miejscach. W projekcie schematycznym określamy sekcje strony.
 • Projekt menu strony internetowej – projektujemy w nim jakie podstrony mają znajdować się na stronie www.
 • Projekt wizualny strony internetowej – projekt graficzny skupiający się na grafice, której głównym zadaniem jest skupienie uwagi potencjalnego odbiorcy.

Potrzebujesz projektu strony internetowej dla Twojej firmy?

Specjalizujemy się w projektowaniu stron internetowych pod kątem wizualnym i funkcjonalnym na potrzeby reklamy internetowej.

Szukasz firmy która stworzy Twoją Stronę Internetową i zaprojektuje jej wygląd, skontaktuj się z nami, lub poproś o bezpłatną wycenę.

Skontaktuj się z nami

Wykonujemy projekty nowoczesnych stron internetowych

Projekty stron internetowych tworzone są przy pomocy specjalistycznego oprogramowania graficznego wspomagającego grafikę wektorową i rastrową. Nasze projekty skupiają się na lekkiej grafice wektorowej.

Zamów darmową wycenę z konsultacją

  Projektujemy strony internetowe

  strona www dla firmy

  Projekty stron dla Firmy

  Projektujemy strony internetowe dla firm, oraz przedsiębiorstw. Podczas projektowania strony www dla firmy skupiamy się na korporacyjnym aspekcie wizualnym i funkcjonalnym.

  strona www dla marki osobistej

  Projekt strony dla marki osobistej

  Projektując stronę www dla marki osobistej skupiamy się na podstawowych zagadnieniach które mają zostać zaprezentowane, czyli Tobie!

  Od czego zaczynamy projektowanie strony internetowej

  Określenie celu który ma pełnić strona internetowa pozwala na zaplanowanie dalszych działań dotyczących projektu strony internetowej. Zatem musisz wiedzieć jaką rolę strona internetowa ma pełnić w twojej firmie. To właśnie postawienie pytania, co chce osiągnąć budując nową stronę internetową prowadzi do określenia planu marketingowego reklamy internetowej.

  Konieczne jest również określenie typu projektu strony internetowej który ma powstać. W śród popularnych typów projektów stron www są: one-page (onepage – strony jedno stronne), multipage (multi page – strony zawierające podstrony), landing page (strony kierujące do innej strony lub formularza – strony nakłaniające)

  Cele projektu strony internetowej

  • Pozyskanie nowych klientów
  • Dotarcie do określonej grupy potencjalnych klientów
  • Prezentacja produktu lub usługi
  • Poprawa wizerunku i wiarygodności firmy w Internecie
  • Informacja istniejących klientów o firmie lub ofercie
  • Umożliwienie zamówienia określonej usługi lub produktu
  • Inne cele strony internetowej

  Krótka lista celów projektu strony www pokazuje jak kilka punktów potrafi być rozbudowanym elementem strategii budowania strony internetowej.

  Projektując stronę internetową musimy zatem określić główny cel strony www, następnie należy go rozbić na czynniki pierwsze.

  Właściwe rozbicie problematyki skupia naszego potencjalnego odbiorcę na dokładnie tym elemencie strony internetowej, na którym nam zależy.

  Określ kto będzie odbiorcą strony

  Właściwe określenie grupy docelowej pozwoli ograniczyć koszty związane z promocją i ukierunkować stronę internetową na konkretne osoby przeglądające internet.

  Co musi zawierać projekt strony internetowej

  Prawidłowo przygotowany projekt strony internetowej powinien zawierać układ menu strony, czyli jakie podstrony będą występować na Twojej stronie internetowej. Można tutaj wyróżnić kilka podstawowych typów podstron występujących na stronie www najpopularniejsze to:

  Projekt strony głównej – jest to podstawowa część strony internetowej – skupia ona uwagę odbiorcy zaraz po wejściu na stronę. Według zasad usability należy taką stronę przygotować w nowoczesny, jednak funkcjonalny sposób, aby nasz odbiorcą nie czuł się zagubiony po wejściu. Najczęściej dzielimy ją na kilka sekcji:

  • Nagłówek – tutaj projektujemy umiejscowienie i sposób prezentacji logotypu firmy, menu w tym jego zawartość (podstrony jakie mają występować na stronie), oraz elementy związane z kontaktem (przycisk, numer telefonu, mail etc.)
  • Sekcja główna – widoczna zaraz po załadowaniu strony głównej. Ten element istotny jest z dwóch powodów, ma zainteresować potencjalnego odbiorcę treścią strony – aspektem wizualny. Ma również zawierać podstawową frazę dotyczącą oferty strony – tutaj aspekt SEO (opinie tutaj są podzielone – jednak nie da się zaprzeczyć iż wyszukiwarka internetowa czyta stronę tak jak my, od góry w dół).
  • Sekcja oferty – w niej najczęściej przekazujemy naszemu czytelnikowi co mamy do zaoferowania. Projekt strony internetowej musi uwzględnić przejrzystą i przyjazną formę prezentacji ogólnej oferty, aby skłonić odbiorcę do zapoznania się ze szczegółami oferty, jednak początkowo jedynie informując go jaka oferta jest dostępna. Projekt strony ofertowej jest nader istotny z punktu widzenia klienta – pokazuje czy mamy to czego on szuka, zatem jeżeli klient nie zobaczy produktu lub usługi, której poszukuje może opuścić stronę.
  • Sekcja informacyjna – tutaj warto poinformować odbiorcę kim jesteśmy, oraz dlaczego warto wybrać właśnie nas. Ma ona charakter informacyjny.
  • Sekcja aktualności – umieszczamy w niej wpisy bloga lub aktualności i nowości.
  • Stopka – projekt stopki jest na równi ważny, jak projekt nagłówka ponieważ jedno i drugie wyświetla się na każdej podstronie.

  Nie zapomnij o call to action w projekcie strony www

  Nie można zapomnieć o umieszczeniu na stronie internetowej elementu zwanego Call to Action – czyli nawołującego do działania. Ma on zwykle charakter odznaczającej się sekcji, która prezentuje korzyść i skłania do konkretnej reakcji. Dla przykładu Call to Action może prezentować ciekawą usługę i nawoływać do kontaktu i zamówienia jej. Element call to action przy projektowaniu strony internetowej umiejscawiamy w zależności od budowy całej strony.

  Projekt podstron – zwykle projekt strony internetowej skupia się również na podstronach. Podstrony są zwykle ofertą, informacją o firmie lub produkcie. Jest to strona internetowa zawierająca treść i grafikę (zdjęcia). Projekt podstrony pozwala określić ogólny schemat prezentacji treści na stronie internetowej, aby całość była spójna i jednoznaczna.

  Projekt strony kontakt – tutaj projektowany jest wygląd zakładki kontaktowej, w której umieszczamy dane dotyczące lokalizacji, oraz możliwych form kontaktu z firmą. Na tej zakładce można również umieścić formularz kontaktowy, oraz mapę dojazdu do firmy np. mapę google. Zakładka ta powinna posiadać wszystkie niezbędne informacje umożliwiające nawiązanie kontaktu, jednak projekt podstrony kontakt nie powinien przytłaczać.

  Projekt kategorii blogowej / wpisów – większość stron firmowych lub indywidualnych posiada bloga, nie zawsze jednak nazywa się on po prostu blog. Jeżeli spotkałeś się z zakładką Aktualności, Nowości, Porady itp. to właśnie miałeś do czynienia z kategorią blogową. Projekt strony www zawierającej prezentację kategorii blogowej uwzględnia wygląd listy wpisów w formie listy właśnie, lub kafelków. Projektowanie bloga jest istotne dla prezentacji większej ilości zdarzeń, aby umożliwić łatwą nawigację i wyszukiwanie interesujących artykułów.

  Projekt wpisu blogowego – zaprojektowanie wpisu jest tak ważne jak podstrony tekstowej, z tą różnicą iż wpis najczęściej zawiera również dane autora, datę utworzenia oraz ilustrację wprowadzenia. Te kilka szczegółów odróżnia wpis blogowy od zwykłej podstrony tekstowej z grafiką. Projekt wpisu skupia się na określeniu go w czasie i przypisanie autorstwa.

  Projekt galerii obrazów – realizacji – wiele stron posiada w swoim menu galerię, prezentowane są w niej zdjęcia z realizacji, lub projektów które wykonała dana firma. Przy projektowaniu galerii dla strony internetowej należy określić czy będzie ona prezentowała zdjęcia z jednej kategorii, czy będzie posiadała więcej kategorii.

  Oczywiście projekt strony internetowej składa się z większej ilości elementów, jednak wymienione wyżej są najczęściej spotykanymi na stronach indywidualnych i firmowych. Na podstawie w/w elementów można zbudować prostą i bardziej zaawansowaną stronę internetową.

  Projekt graficzny strony internetowej

  Projekt graficzny strony internetowej nazywany jest projektem layoutu. To właśnie graficzne określenie strony internetowej wpływa na jej funkcjonalność. Ponieważ piękna grafika nie koniecznie pomaga w obsłudze strony www, jednak właściwa grafika potrafi nie tylko zainteresować klienta, ale również ukierunkować go na określone i zaplanowane przez Ciebie zadania.

  Chcesz aby Twój klient po wejściu na stronę skontaktował się z Tobą? Zatem wykonamy projekt strony internetowej, który hasłami, grafiką oraz ikonami będzie skupiał jego uwagę na konieczności kontaktu, a następnie prowadził go do punktu w którym ten kontakt nawiąże.

  Projektowanie graficzne strony www warto rozpocząć od kartki i pomysłu.

  Masz swoją wizję tego jak chcesz żeby Twoja strona internetowa wyglądała, jakie elementy mają się na niej znajdować i w jakiej kolejności mają się wyświetlać, nie czekaj! Przed konsultacją z nami przelej swoją wizję na papier w postaci szkicu schematycznego strony internetowej. Będzie to doskonały materiał do rozmowy i oceny założeń które postawiłeś stronie www.

  Podczas projektowanie stron internetowych zaczynamy od koncepcji, to ona jest punktem wyjściowym, który rozwijany pozwala osiągnąć zaplanowany cel dla strony www. Podobnie w czasie realizacji, my przygotujemy projekt strony www, umieścimy go na serwerze i będziemy z Tobą omawiać i zmieniać go według Twoich wytycznych. Ważnym zatem jest określenie na tym etapie, jaka kolorystyka jest odpowiednia, oraz co będzie zawierała strona internetowa. Projektując strony internetowe analizujemy każdy aspekt i precyzyjnie modelujemy projekt osiągając efekt który satysfakcjonuje klienta.