Czy Twoja strona internetowa jest bezpieczna ? SSL i https

Posiadasz stronę internetową, która w przeglądarce internetowej wyświetla się jako niezabezpieczona ? Musisz wiedzieć o tym, że zdecydowana większość osób może odczytać komunikat niezabezpieczona, jako niebezpieczna.

Jak zatem wpływa to na pozycję Twojej strony internetowej? W jaki sposób odbierają Twoją stronę www klienci?

Internet pełen jest informacji dotyczących bezpieczeństwa, w tym dotyczącego Twojej strony internetowej. Jak jednak sprawić, aby Twoja strona stała się bardziej bezpieczna, lub przynajmniej nie wyglądała na niebezpieczną?

Twoja strona internetowa jest niezabezpieczona ?

Zapewne przeglądasz swoją stronę internetową, wykorzystując przeglądarkę Chrome, ponieważ jest to obecnie jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi. Uwagę Twoich klientów może przykuć pasek adresu przeglądarki, czyli miejsce, w którym wpisujemy adres strony internetowej. Począwszy od 68 wersji przeglądarki Chrome, w pasku adresu po otworzeniu strony internetowej, która nie posiada odpowiedniego zabezpieczenia, wyświetla się komunikat „Niezabezpieczona”.

pasek adresu przegladarka chrome

Co ten komunikat może oznaczać dla Ciebie i Twojego biznesu ? Otóż przeprowadzając wyrywkowy sprawdzian znaczenia tego zwrotu, zadałem kilku osobom niezwiązanym z branżą informatyczną pytanie. Brzmiało ono: ” Co tam widzisz?” – wskazując na rzeczony pasek adresu i miejsce obok niego. Ku mojemu zaskoczeniu, wszyscy ankietowani odczytali komunikat jako niebezpieczna !

Obecnie komunikat ten występuje już w innych przeglądarkach internetowych.

Jak usunąć niezabezpieczona z Twojej strony internetowej ?

certyfikat ssl httpsRozwiązanie tego problemu okazuje się bardzo proste, i nazywa się Certyfikat SSL. Za jego pomocą Twoja strona www zmienia sposób, w jaki przesyła informację, z tej niezabezpieczonej (nieszyfrowanej), na taką uważaną za bezpieczną, szyli szyfrowaną.

Zainstalowanie certyfikatu SSL na Twojej stronie, usunie negatywnie brzmiący komunikat. Możesz również sprawić, żeby w pasku adresu widniała zielona kłódka. Jest ona stosowana między innymi w bankach lub sklepach internetowych. Aby Twoja strona www posiadała zieloną kłódkę, musisz jednak skorzystać z płatnego certyfikatu SSL.

zabezpieczona strona wwwCzy certyfikat daje coś jeszcze Twojej stronie internetowej ?

Wiele głosów mówi o pozytywnym wpływie certyfikatu SSL na Twoją stronę internetową w postaci wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Faktycznie, o ile na początku strony posiadające certyfikat SSL były odrobinę wyżej w wynikach, od tych które certyfikatu nie posiadały, o tyle na dzień dzisiejszy jego wpływ jest nieznaczny.

Jeżeli Twoja strona internetowa przedstawia się jako niezabezpieczona, natomiast chciałbyś ten problem rozwiązać, zapraszam do kontaktu.