Aktualności

Najnowsze wpisy dotyczęce stron internetowych, grafiki komputerowej oraz aktualności z branży IT. W przemiotowym dziale znajdą Państwo również ewentualne aktualności związane z funkcjonowaniem najszej firmy. Zachęcamy do kontaktu i podsyłania pytań, które będą stanowiły tematykę niniejszej podstrony. Odpowiedzi na wszelkie zadawane pytania będą umieszczane w formie aktualności, tym samym stanowić będą kompendium wiedzy z zakresu budowy stron internetowych, oraz obsługi komputerów klasy PC zarówno z systemem Windows jak i Linux.


 

Przenieś swój biznes do sieci, czyli jak pracować w Internecie?

VIZIM Reklama Internetowa
Artur Dulian
| |

Działania biznesowe prowadzone w Internecie opierają się na kilku filarach. Najważniejsze z nich to strona www, oraz sklep internetowy. Warto pamiętać także o reklamie w Internecie, gdyż to ona właśnie ma za zadanie pozyskać nowych klientów na promować oferowane towary lub usługi.

Czytaj więcej: Przenieś swój biznes do sieci, czyli jak pracować w Internecie?

Grafika na Twojej Stronie Internetowej a wyszukiwarka Google

VIZIM Reklama Internetowa
Artur Dulian
| |

Strona internetowa składa się z kodu, oraz treści i grafiki. Kod i treść są niewielkie, biorąc pod uwagę rozmiar, natomiast grafika jest często lwią częścią objętości samej strony www. Warto zatem zadbać by grafika, którą umieszczasz na swojej stronie internetowej, była odpowiednio przygotowana i opisana.

Czytaj więcej: Grafika na Twojej Stronie Internetowej a wyszukiwarka Google

Czy Twoja strona internetowa jest bezpieczna ? SSL i https

VIZIM Reklama Internetowa
Artur Dulian
| |

Posiadasz stronę internetową, która w przeglądarce internetowej wyświetla się jako niezabezpieczona ? Musisz wiedzieć o tym, że zdecydowana większość osób może odczytać komunikat niezabezpieczona, jako niebezpieczna. Jak zatem wpływa to na pozycję Twojej strony internetowej? W jaki sposób odbierają Twoją stronę www klienci?

Czytaj więcej: Czy Twoja strona internetowa jest bezpieczna ? SSL i https

Propagacja DNS – potrzebujesz tego, aby strona internetowa działała

VIZIM Reklama Internetowa
Artur Dulian
| |

Kupiłeś domenę i serwer ? Co więcej, domena znajduje się u innego dostawcy niż serwer ? Zapłaciłeś, a strona dalej się nie wyświetla, natomiast wsparcie techniczne mówi coś o propagacji DNS i konieczności oczekiwania. Nim zainstalujesz stworzoną stronę internetową, są rzeczy, na które powinieneś poczekać.

Czytaj więcej: Propagacja DNS – potrzebujesz tego, aby strona internetowa działała

Jak sprawdzić czy strona internetowa jest mobilna – responsywna

VIZIM Reklama Internetowa
Artur Dulian
| |

Prawidłowe działanie strony internetowej na urządzeniach różnego typu od komputerów po smartphone jest dzisiaj podstawą w sieci web. Spora część użytkowników Internetu więcej poszukiwań wykonuje za pośrednictwem telefonu, niż ma to miejsce w przypadku tableta lub komputera.

Czytaj więcej: Jak sprawdzić czy strona internetowa jest mobilna – responsywna

Zamawianie strony internetowej z certyfikatem SSL

VIZIM Reklama Internetowa
Artur Dulian
| |

Osoby zainteresowane zamówieniem swojej pierwszej firmowej strony internetowej, lub kolejnej powinny zainteresować się kilkoma czynnikami wpływającymi na proces zamówienia, oraz elementy które powinny być uwzględnione w ofercie podczas procesu oferowania. Właściwa ocena potrzeb pozwoli zredukować koszty poboczne, oraz długofalowe w postaci kosztów utrzymania strony w przyszłości.

Czytaj więcej: Zamawianie strony internetowej z certyfikatem SSL

Aktualizacja systemu CMS w marcu - Joomla 3.9.4

VIZIM Reklama Internetowa
Artur Dulian
| |

Marzec obfituje w aktualizację w zakresie bezpieczeństwa, co znalazło odniesienie również w systemie CMS Joomla, gdzie deweloperzy dokonali kilku istotnych poprawek w zakresie bezpieczeństwa i problemów technicznych wystepujących już od wersji 3.0.0. Oczywiście dokonano kilku ulepszeń i poprawek w zakresie funkcjonalności strony, które będą widoczne również dla przeciętnego użytkownika.

Czytaj więcej: Aktualizacja systemu CMS w marcu - Joomla 3.9.4