Responsywne strony internetowe

Responsywność Strony Internetowej

Na samym początku należy zrozumieć Czym w ogóle są responsywne strony internetoweResponsywność strony internetowej lub też responsywność strony www jest to jej zdolność do dostosowywania się w zależności od rozdzielczości ekranu. Jak zatem funkcjonuje responsywność ? Przykładem niech będzie strona internetowa która posiada typowy nagłówek następnie Slider obrazu, następnie posiada krótki tekst wprowadzający oraz przykładowo trzy do czterech boksów tekstowych,wszystko zakończone jest stopką. Strona internetowa która nie została zbudowana zgodnie z zasadami mobilności czyli nie posiada funkcji responsywności, w takim wypadku na każdym urządzeniu będzie wyświetlać się dokładnie tak samo, co rzecz jasna nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ strona internetowa wyświetlona w takim formacie na telefonie komórkowym będzie nieczytelna, natomiast aby zobaczyć jej zawartość lub kliknąć któryś z jej elementów będziemy zmuszeni do powiększenia jej oraz uciążliwego przesuwania w pionie i w poziomie.

Jak działa responsywność strony internetowej

W przeciwieństwie do przedstawionego powyżej przykładów, strona internetowa na urządzeniu mobilnym dla przykładu telefonie będzie w takim wypadku zmieniać szerokość nagłówka, wyświetlać logotyp zmieniać menu strony internetowej na wersję która nie zajmuje dużo miejsca, a po wywołaniu pokazuje wszystkie elementy. Responsywność i również będzie zmieniać szerokość i układ slidera tak aby prezentował się on w całości na urządzeniu mobilnym i zachowywał swoją czytelność, blok tekstowy natomiast zostanie zwężony przy zachowaniu odpowiedniej wielkości czcionki co będzie owocowało bezproblemowym odczytywaniem treści na telefonie.
Responsywność strony internetowej ponadto powoduje iż niektóre elementy takie jak bloki tekstowe, w poziomie ilości trzech lub czterech, będą prezentowane pojedynczo jeden pod drugim w takiej formie aby były czytelne dla użytkownika na urządzeniu mobilnym.

 Responsywne strony internetowe –

Projektowanie

Nasza firma oferuje państwu usługi z zakresu projektowania oraz wykonywania stron internetowych opartych funkcji responsywności. Obecnie bazując na wymaganiach wyszukiwarki Google strony internetowe które nie posiadają funkcję responsywności będą marginalizowane w wyszukiwarce, a w wersji responsywnej mogą być całkowicie pomijane dlatego tak ważnym jest aby strona internetowa została wykonana w wersji responsywnej, co oferuje nasza firma.

Wszystkie wykonywane przez nas strony internetowe w technologii responsywnej są badane i testowane przy użyciu narzędzi Google w celu weryfikacji ich poprawnego wykonania tych i właściwego odczytania przez wyszukiwarkę. budujemy strony internetowe w oparciu o Bootstrap który posiada predefiniowane ustawienia elementów na stronie internetowej Dzięki czemu strona internetowa doskonale prezentuje się zarówno w wersji desktop jak i na urządzeniach typu tablet lub smartfon.

Budowanie strony internetowej responsywnej wymaga wiedzy oraz doświadczenia, które posiadamy w celu wykonania w pełni zgodnej z obowiązującymi normami strony internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami oraz odwiedzin stron które wykonaliśmy w celu oceny funkcjonalności z zakresu responsywności strony internetowych.

Jak wykonujemy zlecenie z zakresu budowy strony internetowej responsywnej

  • w pierwszej kolejności prosimy klienta o ustalenie zakresu zlecenie w tym wskazanie funkcjonalności na których zależy klientowi aby jego nowa strona internetowa była w nie wyposażona.
  • w dalszej kolejności ustalamy strukturę strony w celu prawidłowego przygotowania jej w zakresie contentu oraz SEO
  • po wykonaniu pierwszych dwóch kroków przystępujemy do realizacji zlecenia poprzez wykonanie strony internetowej responsywnej oraz instalacji strony internetowej na naszym serwerze testowym do którego adres przekazujemy klientowi.
  • klient po zapoznaniu się z propozycją strony internetowej oraz funkcjonowaniem strony internetowej responsywnej przesyła nam swoje uwagi które W następnej kolejności uwzględniamy i dostosowujemy całość do wymagań klienta
  • po zakończeniu części projektowej i kodowej przystępujemy do wdrażania treści które otrzymujemy od klienta lub od naszego copywritera w zależności od zlecenia.
  • finalizacja zlecenia następuje po wykonaniu wszystkich powyższych elementów oraz zainstalowaniu strony na wskazanym przez klienta serwerze lub po uzgodnieniu iż strona internetowa zostanie zainstalowana na naszym serwerze

Wszystkie wykonywane przez nas strona internetowe, oraz responsywne strony internetowe posiadają gwarancję z tytułu rękojmi oraz nasze podstawowe wsparcie techniczne.