Aktualizacja do Windows 10 rozpoczęta !

System Windows 10 jest już oficjalnie dostępny do pobrania. Każdy kto posiada Windows 8, może za darmo dokonać aktualizacji systemu do wersji 10. Nowy system pobiera się często czy tego chcemy czy nie, o czym świadczy pewien katalog.

Pliki z systemem już się pobierają !

Już teraz czyli dzień przed premierą najnowszego produktu Microsoftu można zaobserwować pojawienie się nowych plików na dysku komputera.

Katalog o magicznej nazwie $Windows.~BT zawsze zapowiada aktualizację i zwiastuję uaktualnienie systemu, podczas instalacji starszych wersji systemu to właśnie w nim pojawiały się tymczasowe pliki instalatora Windows.

Już teraz katalog ten pojawił się na komputerach które zarezerwowały system Windows 10, i powoli zaczyna wypełniać się plikami, czyżby Microsoft zdecydował się na rozsyłanie systemu przed premierą.

Przeciążone serwery

Zapewne wybieg ten ma uchronić serwery firmy przed przeciążeniem związanym z wydaniem aktualizacji, a także usprawnić ją, ponieważ jak zapewne nie którzy z waz wiedzą system ten będzie pobierał aktualizację bezpośrednio ze strony Microsoftu, ale również ma możliwość pobierania ich na zasadach P2P z komputerów w sieci które już tą aktualizację pobrały.

Oczekiwanie na nowe

Oczywiście nie można spodziewać się rewelacji po najnowszym produkcie, wszystkie strony internetowe rozpisują się na temat nowości jakie znajdziemy w systemie, jednak pamiętać należy że systemy windows, zwłaszcza te pierwsze wydania zawierają wiele wad, i dopiero po uzyskaniu pierwszego Service Pack pracują z należytą wydajnością i stabilnością.

Premiera systemu jeszcze nie nastąpiła, a już w sieci możemy przeczytać o trwających pracach nad dodatkiem aktualizującym Windows 10, i zapewne likwidującym błędy których nie wyeliminowano do dnia premiery.

 

Uaktualnienie:


Jak się okazuje finalny build Windows 10 to : 10.0.10240.16394 tak wynika z pobranych dzisiaj przez system Windows 8.1 plików aktualizacyjnych do Windows 10.