Strona Internetowa z Parallax

Najnowsza moda dotycząca stron internetowych opiera się między innymi na dość dźwięcznym haśle parallax, czym jednak jest ten cały parallax i o co w nim chodzi.

Efekt paralaksy

polega na zróżnicowanym przesuwaniu się elementów na stronie internetowej, elementy te mogą podczas przemieszczania nachodzić na siebie i w różnym stopniu przemieszczać (nie z tą samą prędkością) podczas przewijania strony internetowej.

Założeniem parallax jest wywołanie efektu głębi obrazu na wyświetlanej stronie internetowej, przez co jest ona bardziej przestrzenna, a tym samym ciekawsza dla oka.
Sam efekt powstał w drodze ewolucji języka kodowania, oraz przeglądarek internetowych które coraz lepiej obsługują najnowsze technologie jakimi jest HTML 5 oraz CSS3, to właśnie elementy tych języków umożliwiają stosowanie na stronach internetowych wszelakich efektów wizualnych.
Jednym z przykładów ewolucji na drodze projektowania i programowania stron internetowych jest fakt iż coraz większa ilość serwisów wyświetla materiały wideo nie poprzez wysłużonego flash playera, a właśnie za pomocą odtwarzacza w języku html.
Cechą efektów stworzonych w html i css w porównaniu do tradycyjnych efektów wizualnych uzyskiwanych we flashu jest większa płynność działania, niezawodność i mniejsze obciążenie procesora komputera.
To właśnie ewolucja dopuściła efekt parallax do szerokiego grona odbiorców internetowych, początkowo proste efekty jak zanikanie i wyłanianie, przeistoczyły się w pełen zakres dostępnych i prostych do dodania animacji które znajdują się na stronach internetowych.

Co jest niezbędne aby działał parallax ?

Jak większość elementów stosowanych obecnie na stronach internetowych ewolucja która dała takie możliwości, wymusza ich odpowiednie odczytywanie, do tego wymagania jest aktualna, oraz wspierająca w jak największym stopniu je, przeglądarka internetowa. Obecnie wszystkie na bieżąco aktualizowane przeglądarki internetowe doskonale radzą sobie z większością efektów dostępnych na stronach internetowych.
W naszej ofercie również znajdują się strony które działają w oparciu o animacje dostępne za pomocą kodu html i css.