Android Lolipop i przeglądarki internetowe

który wniósł duży dorobek nowinek dla wyświetlania stron w telefonie, a przede wszystkim możliwość automatycznego szybkiego powiększania treści strony poprzez podwójne klepnięcie w ekran w miejscu tekstu, co powoduje powiększenie, a tym samym zbliżenie wyglądu strony do tej która jest przystosowana do telefonów, warto wspomnieć o nowych funkcjach które to znalazły się w tym systemie.

Przy okazji premiery nowego systemu Android,

Andorid 5.0 nazwany Lolipop (lizak)

nareszcie jest wsród nas. Uaktualnienie przynosi zupełnie nowy odświeżony wygląd nazwany Material Design. Wraz z nowym projektem, niektóre funkcję do których przyzwyczailiśmy się zostały przeniseione lub zmieniono sposób dostępu.

Jedną z tego typu funkcji jest między innymi dostęp do szybkich ustawień. Dla innych znany pod nazwą Quick Settings, umożliwia on zmianę poprzez włączenie lub wyłączenie takich funkcji jak Bluetooth, WiFi czy jasność ekranu, jak również kilka innych.

W poprzednich wersjach systemu Android dostęp do tej funkcji możliwy był poprzez przeciągnięcie palcem w dół w celu wywołania listy powiadomień i kliknięciu w ikonę ustawień, lub po prostu przeciągnieciu dwoma palcami w dół ekranu w celu bezpośredniego dostępu do ustawień.

Dostęp poprzez dwa palce pozostał, jednak ikona ustawień z obszaru została zlikwidowana, zastąpiono ją zupełnie nowym rozwiązaniem, które umożliwia zmianę użytkowników, zarówno w telefonie jak i tablecie.

Po Po odkryciu powiadomień możliwe jest jednak przejście do ustawień, poprzez ponowne przeciągnięcie palcem z góry w dół, które to wyświetla ustawienia.

Dodatkowo zostął wprowadzony procent wykożystania baterii obok ikony ustawień w rogu ekranu. W celu uzyskania statystyk baterii, wystarczy dotknąć ikonę aby wyświetlone zostało użycie baterii dla poszczególnych funkcji systemu.

Poza tymi nowościami znajdziemy o wiele więcej udogodnień, jednak nie wszystko naraz.

Jako poradę zwracamy uwagę na to iż Android daje możliwość instalowania wielu różnych przeglądarek internetowych takich jak Chrome, Firefox, czy wiele innych.

Jeżeli nasza strona została opracowana w technologi mobilnej, a tym samym działa poprawnie na urządzeniach typu tablet lub smartphone, możemy to sprawdzić wykorzystując nowoczesne rozwiązania w swoim telefonie.

Pamiętajmy również o tym, że w telefonie możemy synchronizować nasze zakładki z tymi z komputera poprzez logowanie się do wspólnego konta, usług takich jak google w chrome, lub firefox.

Prekursorem wielu rozwiązań, jest również mało znana, aczkolwiek zyskująca na popularności przeglądarka Maxthon, dająca nam dostęp do czegoś więcej niż synchronizacji zakładek, ale również umieszczania plików pobranych w chmurze, i dostępie do nich z każdej innej lokalizacji i urządzenia które wykorzystuje przeglądarkę maxthon i jest zalogowane do naszego urządzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym systemem jak również rozwiązaniami internetowymi czyli przeglądarkami w tym wypadku na waszych urządzeniach mobilnych.