Darmowe bezpieczeństwo Komputera – Czy możliwe ?

Wiele stron internetowych o oprogramowaniu rozpisuje się nad programami zabezpieczającymi nasze komputery, jednak czy darmowe programy antywirusowe są w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwo na poziomie programów płatnych. Darmowe bezpieczeństwo komputera jest możliwe.


Ciekawym programem dla osób które posiadają podstawową znajomość języka angielskiego jest program opisywany na wielu stronach portali tematycznych, nazywa się on 360 Internet Security.

Na rynku można spotkać się z ogromną liczbą programów antywirusowych,

wiele z nich posiada również swoje darmowe odpowiedniki.

Zniechęcić może on osoby które są przeciwnikami produktów spod znaku Made in China,

niemniej jednak właśnie tam powstają topowe produkty, a i przy okazji właśnie ich niezbyt udane podróbki.
Program ten zdecydowanie pokazuje swoją dominację pod względem wydajności, a zwłaszcza wykrywalności szkodliwego oprogramowania w porównaniu z popularnych Avast lub AVG.

antywirusy-porownaniu360-3Analizując porównanie, dostrzec można iż, jak za program który nie kosztuje nic, otrzymujemy doskonałe narzędzie do zabezpieczenia naszego komputera. Ciekawym faktem również jest iż program ten według uznanego w świecie informatycznym AV Test, jest lepszy od płatnego programu firmy ESET (Producent programu NOD).


Na stronie internetowej producenta, niestety brak na niej języka polskiego, dowiedzieć się możemy że program ten chroni nas przed wirusami, trojanami i innym szkodliwym oprogramowaniem.


Program korzysta z pięciu różnych silników skanowania, co w znacznym stopniu zwiększa jego skuteczność. Ponadto integruje się on z popularnymi przeglądarkami internetowymi zapewniające bezpieczne przeglądanie stron i zasobów internetowych.

360-2
Jednak czy to wszystko co oferuje ? otóż nie, program posiada doskonały silnik oczyszczania naszego komputera ze zbędnych plików, oraz pomaga przyśpieszyć jego uruchamianie poprzez analizę uruchamianych przy starcie programów.


Użytkownicy posiadający niezbyt wydajny sprzęt, również będą zadowoleni z tego produktu, ponieważ nie wymaga on znacznych zasobów sprzętowych, i działa on zdecydowanie w sposób mniej obciążający komputer w porównaniu do programu Avast.