Windows 10 10240 RTM

Premiera Windows 10 w wersji 10250 RTM to wydarzenie o którym warto przeczytać. Czy warto przesiąść się na system Microsoftu w pierwszej wersji RTM oraz jak to można zrobić.

Dziś Microsoft rozpoczął dystrybucję systemu Windows 10

Kompilacja 10240, która według wszelkich źródeł jest nieoficjalną wersją RTM.

Zaprezentowana wersja ma się różnić od finalnej jedynie poprawkami bezpieczeństwa i poprawkami usterek wykrytymi do dnia premiery, niemniej jednak funkcjonalność nie powinna już ulec zmianie.

Autentyczność doniesień potwierdza między innymi fakt iż Microsoft zdecydował się usunąć w obecnej kompilacji znak wodny obecny na pulpicie systemowym.

System dostępny jest dla testerów Windows 10.

Poprzednia dostępna wersja systemu była oznaczona numerem kompilacji 10166, i jest dostępna na stronie internetowej Microsoftu do pobrania w postaci pliku ISO.

Oczywiście mamy nadzieję iż najnowsza wersja systemu wprowadzi poprawki do przeglądarki internetowej Edge, która ma zastąpić panującego do tej pory Internet Explorera.

Microsoft w ostatnich dniach nasilił kampanię reklamową, publikując zarówno dodatkowe informacje na temat systemu na swojej stronie, jak również na fanpage facebook zachęcając testerów systemu do udziału w konkursie.

Czy najnowsza wersja systemu będzie godnym następcą obecnych wersji, czas pokaże, jednak na chwilę obecną system działa bardzo stabilnie, czego niestety nie można po chwili testów powiedzieć o nowej przeglądarce.

Zachęcamy do testów nowej wersji oprogramowania, sprzęt który obsługuje system Windows 7, bez problemu poradzi sobie z wersją 10. Dnia 29 lipca 2015 roku nastąpi premiera najnowszego systemu Microsoftu i zapewnę w tym dniu zakończy się oficjalnie żywot wersji testowej, dlatego warto wypróbować system na maszynie wirutalnej i sprawdzić czy aktualizacja jest dla nas, czy też wolimy pozostać przy obecnym oprogramowaniu.